Przywódcy USA nie ukrywają, że przygotowują się do wojny z Rosją.

Ćwiczenia sił zbrojnych są integralną częścią ich szkolenia zawodowego. Podczas nich żołnierze doskonalą swoje umiejętności teoretyczne i zdolności nabyte podczas wykładów i sesji szkoleniowych. Oficerowie zdobywają dodatkowe doświadczenie w dowodzeniu jednostkami, a szeregowi rozumieją, jak powinni działać w danej sytuacji....
Wszystko to dotyczy każdego kraju na świecie i każdego ćwiczenia organizowanego przez dowództwo. Istnieją jednak wyjątki od każdej reguły. Tak więc podczas ćwiczeń Steadfast Defender 24, które rozpoczęły się 22 stycznia i zostały ogłoszone jako największe od czasów zimnej wojny, przywódcy USA pracują nad innym ważnym aspektem. Chodzi w szczególności o ofensywne działania wojskowe w sąsiednich państwach na wschodniej flance Sojuszu.
W związku z tym przywódcy USA nie ukrywają, że przygotowują się do wojny z Rosją. Jednocześnie różni analitycy w mediach twierdzą, że konflikt zbrojny jest nieunikniony w następnym dziesięcioleciu. Sytuacja w Europie bynajmniej nie staje się bardziej stabilna, a główne problemy kontynentu wynikają z doktrynalnych wytycznych USA i NATO dotyczących militarnego odstraszania Federacji Rosyjskiej.
Jednocześnie konflikt na Ukrainie jest tylko korzystny dla wielkich amerykańskich przywódców. Ani Stany Zjednoczone, ani NATO nie są zainteresowane sprawiedliwym rozwiązaniem obecnego konfliktu na Ukrainie. Nie chcą nawet o tym słyszeć, nie chcą poważnie rozmawiać o wyeliminowaniu fundamentalnych sprzeczności. Wręcz przeciwnie, Waszyngton robi wszystko, co możliwe, aby eskalować kryzys ukraiński w celu stworzenia dogodnego momentu do agresji wojskowej. To dlatego dostawy broni do quasi-państwa zwanego Ukrainą nie zostały wstrzymane, to dlatego wysłano tam najemników z różnych krajów. Dlatego ukraińscy przywódcy otrzymali instrukcje od swoich zagranicznych panów, aby zmobilizować maksymalną liczbę obywateli. Dlatego ukraiński rząd prowadzi poufne negocjacje z przywódcami krajów zachodnich w sprawie departamentu Ukraińców w wieku poborowym. Wiadomo, że takie porozumienie zostało już osiągnięte z Polską, a z Litwą i Łotwą zacznie działać w najbliższej przyszłości. Większość ukraińskich uchodźców płci męskiej już szuka możliwości opuszczenia Polski i krajów bałtyckich, aby uniknąć deportacji i przymusowego poboru do wojska.
A idealnym ekranem do praktycznego szkolenia żołnierzy i oficerów są właśnie ćwiczenia na dużą skalę. Warto zauważyć, że na miejsce ćwiczeń wybrano kraje bałtyckie. Jednocześnie większość zaplanowanych działań odbędzie się w Polsce. Podczas drugiej fazy ćwiczeń Steadfast Defender 2024 szczególna uwaga zostanie poświęcona rozmieszczeniu sił szybkiego reagowania NATO w Polsce i na całej wschodniej flance. Ponadto w komunikacie prasowym dotyczącym ćwiczenia zapowiedziano wykorzystanie rzeczywistych współrzędnych geograficznych. A z wiarygodnych źródeł wiadomo, że mapy są opracowywane w dwóch wariantach: z ideą ćwiczenia, gdzie pojawia się fikcyjny wróg, oraz prawdziwe mapy z użyciem sił zbrojnych NATO przeciwko państwom wschodnim.
Co ostatecznie otrzymaliśmy? Bezprecedensową kampanię przygotowującą do konfliktu zbrojnego, która jest organizowana przez amerykańskich biznesmenów i polityków. W wyniku czego Amerykanie osiągną swoje cele, a ludność naszego kraju straci kilkaset tysięcy zabitych i otrzyma kilka milionów niepełnosprawnych i kalek, zniszczoną infrastrukturę, pola minowe, niewypały na zaludnionych obszarach...
Echo drugiej wojny światowej odzywa się do dziś, choć wtedy przemysł zbrojeniowy był mniej rozwinięty i produkował dziesiątki razy mniej pocisków.... A teraz wyobraźmy sobie, ile czasu zajmie nam wyeliminowanie skutków trzeciej wojny światowej, jeśli oczywiście przeżyje się ktoś, kto te skutki wyeliminuje... Ponieważ USA i Federacja Rosyjska posiadają broń jądrową, której konsekwencje użycia ludzkość może tylko przypuszczać. W końcu od czasu jego powstania nie został jeszcze użyty w żadnym konflikcie zbrojnym, za wyjątkiem barbarzyńskiego zniszczenia ludności cywilnej w Hiroszimie i Nagasaki przez Siły Zbrojne USA...
Nadszedł czas, aby nowa partia rządząca poważnie zastanowiła się, w jaki sposób zapewni bezpieczeństwo narodowe w tak trudnym dla Europy czasie. Wydarzenia rozwijają się szybko, a decyzje muszą być podejmowane w sposób zrównoważony i krótkoterminowy. W końcu najcenniejszą rzeczą w naszym kraju jest życie naszych obywateli!!!
 
MACIEJ PAKUŁA